Vēsturisks divu ēku īpašums Āgenskalnā, Eduarda Smiļģa ielā 26

Vēsturisks divu ēku īpašums Āgenskalnā, Eduarda Smiļģa ielā 26

€1 825 000

Apraksts

Piedāvājam iegādāties unikālu divu vēsturisku ēku kompleksu Āgenskalnā – Eduarda Smiļģa ielā 26.

Īpašums sastāv no:

– zemes gabala 1802 kv.m. platībā,

– Lielās ēkas 791 kv.m. platībā,

– Mazās ēkas 145 kv.m. platībā.

Ēkām veikta pilna rekonstrukcija 2006-2008.gadā, atkārtota renovācija un teritorijas labiekārtošana pabeigta – 2018.gadā.

Lielā ēka celta 1930-tajos gados kā savrupnams, bet 20.gadsimta otrajā pusē tajā atradies bērnudārzs,  dzimtsarakstu nodaļa, vēlāk – arī interešu izglītības iestāde (toreiz – “pionieru nams”).

Fundamentāla un pamatīgi būvēta ēka, tajā ir ķieģeļu mūra pamati un ārsienas, kā arī 30-to gadu ēkām raksturīgie koka pārsegumi.

Ēka sastāv no 3 virszemes stāviem un pagrabstāva.

Ēkā ir saglabātas senās koka kāpnes, grīdas klāj parkets, kā arī atjaunotas lielās bīdāmās durvis starp telpām 1. un 2 stāvā, kas ļauj ērti nepieciešamības gadījumā savienot telpas.

Nozīmīgs ieguvums ir ēkas arhitektoniskais risinājums attiecībā uz ārtelpu platību. Ēkas pirmajā un otrajā stāvā ir plašas apļveida terases, ar skatu uz iekšpagalmu un zaļo zonu.

Ēku ansambli veido arī īpašumā esošā otra ēka – atjaunota divstāvu ēka 145 kv.m. platībā, kas pašlaik tiek izmantota kā atsevišķs birojs.

Šobrīd abas ēkas tiek izmantotas biroju vajadzībām, tomēr īpašums perspektīvi var tikt izmantots arī ierīkojot 4-7 lielus un gaumīgus dzīvokļus, pārvēršot ēkas kluba tipa dzīvokļu īpašumā.

Uz zemes gabala savulaik atradusies vēl viena koka ēka, kas demontēta 2000-to gadu sākumā, līdz ar to ir iespējama papildus apbūve vismaz 300 m2 platībā.

Iespējams iegādāties arī blakus esošu zemes gabalu, paplašinot īpašuma kopējo platību un iegūstot papildus teritoriju auto stāvvietām vai citiem mērķiem.

Īpašums pašlaik kalpo kā naudas plūsmas objekts nodrošinot > 100’000 EUR tīro ienākumu gadā.

Esošie nomnieki – starptautiska uzņēmumu grupa, labprāt turpinās sadarbību ar jauno īpašnieku, vai arī atbrīvos objektu, ja jaunais īpašnieks to vēlēsies izmantot savām vajadzībām.

Stratēģiski ērts un perspektīvs novietojums – vienā no zaļākajām un pieprasītākajām apkaimēm Rīgā ar attīstītu infrastruktūru, tikai dažu minūšu brauciena attālumā no pilsētas centra.

Papildus informācija

  • apkure
    gāzes

Papildus informācija

  • apkure
    gāzes

Atrašanās vieta

Dalīties

Share